Bugun...
Bizi izleyin:Yağmur durduramadı

Tarih: 09-10-2017 04:00:00 + -


Bu yıl dördüncü kez yapılan Eker I Run Koşusu yine geniş katılımla gerçekleştirildi... Yoğun yağmura rağmen binin üzerinde kişinin katıldığı organizasyon büyük heyecana sahne olurken, minik adımlar yarışlarında renkli görüntüler yaşandı. 15 K koşusunda ise kadınlarda Natalia Gyurten, erkeklerde ise Fetene Alemu Regasa birinciliği kaptırmadı.


Yağmur durduramadı

RECAİ UYSAL


Eker'in “Sağlıklı Yaşam İçin Koş” mottosuyla hayata geçirdiği “Eker I Run Yol Koşusu” dün yapıldı. Eker Meydanı'nda start alan organizasyon bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu. Minik adımlar, 5 kilometre ve 15 kilometre olmak üzere 3 kategoride gerçekleştirilen yarışta bu yıl da yağmura rağmen geniş katılım yaşandı. Büyük heyecanın yaşandığı 15 kilometre koşusunda kadınlarda Natalia Gyurten 57.06'lık derecesiyle, erkeklerde ise Fetene Alemu Regasa 49.37'lik derecesiyle finişe ilk gelen isim oldu. 5 kilometre koşusunda ise erkeklerde Emircan Şahin 17.03, kadınlarda Seray Şentürk 20.59'luk derecesiyle birinci sırada yer aldı.


MİNİKLER ALKIŞ ALDI


Bu yıl minik adımlar kayıt ücretlerinin tamamı, 5K ve 15K kayıt ücretlerinden ise 5 TL'si, sosyal sorumluluk partneri HETADER'e yani Hemofili ve Talasemi hastası çocuklara umut olacak organizasyonda sporun yanısıra çeşitli aktivitelerle katılımcılar farklı bir gün yaşama imkanı buldu. Toplam 2 bin kaydın olduğu yarışta 6-12 yaş arasında gerçekleşen minik adımlarda 231, 5 kilometre koşusunda 673 ve 15 kilometre koşusunda ise 416 kişi start aldı. Özellikle küçüklerin alkış aldığı minik adımlar yarışları renkli görüntülere sahne oldu. Minik sporcuların 500 metrelik parkurda verdiği mücadele alkış aldı.


KÜRSÜYE ÇIKTILAR


Orhaneli yolundaki güzergahta gerçekleştirilen 15 kilometre koşusunda kadınlarda Natalia Gyurten'in ardından 1.01.05'lik derecesiyle Ece Calp ikinci, 1.01.07'lik derecesiyle Aslı Sertçelik üçüncülük kürsüsünde yer aldı. Erkeklerde ise Fetene Alemu Regasa'nın ardından 49.37'lik derecesiyle Ayhan Sağlam ikinci, 50.03'lük derecesiyle de Güneş Nalbantoğlu üçüncü oldu. 5 kilometre koşusunda ise erkeklerde Emircan Şahin'in ardından 17.04'lük derecesiyle Emirhan Şahin ikinci, 17.15'lik derecesiyle Ekrem Mercan üçüncü olurken, Seray Şentürk'ün ilk sırada yer aldığı kadınlarda 21.56'lik derecesiyle Beyza Cesur ikinci, 21.57'lik derecesiyle de Selin Eyipoğlu üçüncülük kürsüsüne çıktı.

Eker Meydanı'nda başlayan yarışlar renkli görüntülere sahne olurken, minik adımlar koşusunun startını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin verdi.


Hemofili ve Talasemi hastası çocuklara umut olması amacıyla HETADER'le işbirliği içinde gerçekleştirilen organizasyonda 7'den 70'e birçok kişi koştu. Özellikle minik adımlar koşusunda çocuklar kadar aileleri de büyük heyecan yaşarken, anne-babalar çocuklarının finiş noktasına gelebilmesi için büyük çaba sarfetti.


DİĞER Spor Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Suriye'deki mülteci kampında doğdu şimdi Hollywood yıldızı
  Suriye'deki mülteci kampında doğdu şimdi Hollywood yıldızı
 • Türkiye'de ilk insansı robot fabrikası üretime başladı
  Türkiye'de ilk insansı robot fabrikası üretime başladı
 • 18`inde kraliçe oldu
  18`inde kraliçe oldu
 • Bursalı şehide son görev
  Bursalı şehide son görev
 • Bursa'da kurtuluş coşkusu
  Bursa'da kurtuluş coşkusu
 • Bursaspor 3-0 T. M. Akhisarspor
  Bursaspor 3-0 T. M. Akhisarspor
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Aslanla alay etmek, Nagihan'a pahalıya patladı
  Aslanla alay etmek, Nagihan'a pahalıya patladı
 • Aslanla alay etmek, Nagihan'a pahalıya patladı
  Aslanla alay etmek, Nagihan'a pahalıya patladı
 • Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe'den açıklama!
  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe'den açıklama!
 • Ve Beyaz Show başlıyor! İşte yayın tarihi...
  Ve Beyaz Show başlıyor! İşte yayın tarihi...
 • Bircan İpek stüdyoyu bastı! Kocam beni aldattı!
  Bircan İpek stüdyoyu bastı! Kocam beni aldattı!
 • Ölüm döşeğindeki 59 yaşındaki şempanze eski dostunu tanıdı
  Ölüm döşeğindeki 59 yaşındaki şempanze eski dostunu tanıdı
VİDEO GALERİ
YUKARI