Bugun...
Bizi izleyin:'Üreticinin yüzünün gülmesini istiyoruz'

Tarih: 13-10-2017 04:00:00 + -


Kırsal kesimde çiftçinin yüzünün gülmesini istediklerini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kırsala hizmetlerin artarak süreceğini kaydetti.


'Üreticinin yüzünün gülmesini istiyoruz'

GÜRHAN ADANA


Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından Yenişehir Çardak Mahallesi'nde yaptırılan Süt Toplama Merkezi törenle hizmete açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kırsala hizmetlerin artarak süreceğini ifade etti.


Ebeköy Mahallesi'nde de Çardak Mahallesi'ndeki gibi tesis kurduklarını kaydeden Altepe, bu iki tesisin 450 bin TL'ye mal olduğunu anlattı. Altepe, '2 tesis ve 13 ayrı merkeze verdiğimiz süt soğutma tanklarının toplam maliyeti 1,5 milyon TL'yi buldu. Bölgemize, insanımıza, üreticimize hayırlı olsun' dedi.


Uzun yılların beklentilerinin birer birer gerçekleştiğini ifade eden Altepe, 'Yenişehir'de bu dönem farklı bir dönem. Artık her türlü hizmet sürdürülüyor. Her alanda Büyükşehir var. Yol yatırımları 60 milyonu geçti. Yine altyapı yatırımları 100 milyonu buldu. Altyapı hizmetleri, yapımı süren ve planlananlarla birlikte 132 milyonu geçiyor. İlçeye yaptığımız ve sürmekte olan hizmetlerin tümü 242 milyon TL'yi buluyor. Bunlar çok büyük rakamlar' diye konuştu.


ÜRÜN TARLADA KALMASIN...


Kırsal kesimde çiftçinin yüzünün gülmesini istediklerini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, sözlerini şöyle sürdürdü: 'Bu hizmetleri yapıyoruz, yeter ki insanımız kazansın, köylerden göç olmasın.  Çiftçimizi, hayvan yetiştiricimizi nasıl mutlu ederiz, onu düşünüyoruz. Bunlara kafa yoruyoruz. Ürünlere dünya pazarlarında nasıl yer buluruz? Avrupa hallerine ürünleri nasıl ulaştırırız? Onlar bizden nasıl ürün istiyor? Tarım şirketimiz her alanda çalışıyor. Ürünler tarlada kalmasın istiyoruz. Körfez ülkeleriyle görüşüyoruz. Bursa kırsal kalkınmada örnek olsun, kırsalda yaşam kalitesi artsın diye bu yatırımları yapıyoruz.'


ÖNEMLİ EKSİK GİDERİLDİ...


Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik de konuşmasında süt toplama merkezleri ve süt soğutma tanklarıyla ilçedeki süt üreticilerinin önemli bir eksiğinin kapatıldığını belirtti. Çelik, 'Kendisine sunduğumuz tüm projelerimize olumlu yaklaşan Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe'ye teşekkür ediyorum' dedi.


Çardak Mahallesi Muhtarı Emin Çakır da, 'Bizlerin hizmet taleplerini geri çevirmeyen ve desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe'ye teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum' diye konuştu.


DİĞER Bursa Haberleri Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Suriye'deki mülteci kampında doğdu şimdi Hollywood yıldızı
  Suriye'deki mülteci kampında doğdu şimdi Hollywood yıldızı
 • Türkiye'de ilk insansı robot fabrikası üretime başladı
  Türkiye'de ilk insansı robot fabrikası üretime başladı
 • 18`inde kraliçe oldu
  18`inde kraliçe oldu
 • Bursalı şehide son görev
  Bursalı şehide son görev
 • Bursa'da kurtuluş coşkusu
  Bursa'da kurtuluş coşkusu
 • Bursaspor 3-0 T. M. Akhisarspor
  Bursaspor 3-0 T. M. Akhisarspor
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe'den açıklama!
  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe'den açıklama!
 • Ve Beyaz Show başlıyor! İşte yayın tarihi...
  Ve Beyaz Show başlıyor! İşte yayın tarihi...
 • Bircan İpek stüdyoyu bastı! Kocam beni aldattı!
  Bircan İpek stüdyoyu bastı! Kocam beni aldattı!
 • Ölüm döşeğindeki 59 yaşındaki şempanze eski dostunu tanıdı
  Ölüm döşeğindeki 59 yaşındaki şempanze eski dostunu tanıdı
 • İş makinesi eve girdi, faciadan dönüldü
  İş makinesi eve girdi, faciadan dönüldü
 • Adalet Bakanı 'vize krizi' ile ilgili konuştu
  Adalet Bakanı 'vize krizi' ile ilgili konuştu
VİDEO GALERİ
YUKARI