Bugun...
Bizi izleyin:Otomotiv devleri Bursa'da buluşacak

Tarih: 11-10-2017 04:00:00 + -


Dünya otomotiv devlerinin temsilcilerinin 14-16 Kasım'da Bursa'da bir araya geleceğini belirten BOSB Başkanı Durmaz, büyük buluşmada sektörün durumunu ve geleceğinin masaya yatırılacağını vurguladı.


Otomotiv devleri Bursa'da buluşacak

ASLIHAN AYDIN


Bursa Organize Sanayi Bölgesi (BOSB), ‘Automotive Meetings' adıyla bilinen Otomotiv Buluşmalarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 14-16 Kasım 2017 tarihlerinde Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi'nde düzenlenecek organizasyona 28 ülkeden 100'den fazla ve Türkiye'den 120'nin üzerinde firmanın katılması bekleniyor. BOSB Başkanı Hüseyin Durmaz, Bölge'nin sosyal tesislerindeki basın toplantısında, dünya çapında bir organizasyona ev sahipliği yapmaya hazırlandıklarını söyledi. 14-16 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek otomotiv buluşmalarının Türkiye'de bir ilk olduğunu dile getiren Durmaz, “Üç gün boyunca dünya otomotiv devlerinin temsilcileri Bursa'da bir araya gelecek. Yeni modelleri, yeni siparişleri, trendleri, sektörün durumunu ve geleceğini konuşacaklar” dedi. 


AVRUPA'DA İLK KEZ YAPILIYOR


Hüseyin Durmaz, daha önce Meksika, Kolombiya ve ABD'de gerçekleştirilen, ancak Avrupa'da ilk kez yapılacak organizasyona Japonya'dan AISIN, Toyota Boshuku, Toyatatsu, Denso; Rusya'dan Maz, Kamaz, Lada; Fransa'dan Gazelle; Almanya'dan BMW; İran'dan Khodro, Saipa ve Sapco gibi firmaların temsilcilerinin katılacağını ifade etti. Bursa'dan Oyak Renault, Tofaş, Karsan, Yazaki gibi firmaların da katılım sağlayacağını vurgulayan Durmaz, “Bu etkinliğin Türkiye'de ve Bursa'da yapılması için çok çaba gösterdik” diye konuştu. 


İKİLİ İŞ GÖRÜŞMELERİ


Organizasyon kapsamında otomotiv ana üreticileri ve bunlara üretim yapan firmaların ikili iş görüşmeleri yapabileceğinin altını çizen Durmaz, “Türkiye otomotiv sektörünün dünyaya daha çok tanıtımı gerçekleşecek olup, etkinlik boyunca yapılan konferanslarla yabancı yatırımcılara ve büyük üreticilere Türkiye'nin otomotivdeki yatırım potansiyelinin tanıtılması da mümkün olacaktır” dedi. Otomotiv Buluşmaları Türkiye Organizasyonu'nda, ilk yarım gün konferanslar düzenlenecek. Daha sonra kapalı olarak devam edecek etkinlikte, randevulu iş görüşmeleri yapılacak. Araç üreticileri isterlerse kendi tedarikçileri ile birlikte atölye çalışması gerçekleştirebilecek.


ABD'DEN 4 FİRMA GELİYOR


Hüseyin Durmaz, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ile yaşanan vize krizinin sorulması üzerine, bu ülkeden 4 firmanın katılım sağlayacağını şu ana kadar herhangi bir sorun yaşanmadığını vurguladı. 


DİĞER Ekonomi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Suriye'deki mülteci kampında doğdu şimdi Hollywood yıldızı
  Suriye'deki mülteci kampında doğdu şimdi Hollywood yıldızı
 • Türkiye'de ilk insansı robot fabrikası üretime başladı
  Türkiye'de ilk insansı robot fabrikası üretime başladı
 • 18`inde kraliçe oldu
  18`inde kraliçe oldu
 • Bursalı şehide son görev
  Bursalı şehide son görev
 • Bursa'da kurtuluş coşkusu
  Bursa'da kurtuluş coşkusu
 • Bursaspor 3-0 T. M. Akhisarspor
  Bursaspor 3-0 T. M. Akhisarspor
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Aslanla alay etmek, Nagihan'a pahalıya patladı
  Aslanla alay etmek, Nagihan'a pahalıya patladı
 • Aslanla alay etmek, Nagihan'a pahalıya patladı
  Aslanla alay etmek, Nagihan'a pahalıya patladı
 • Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe'den açıklama!
  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe'den açıklama!
 • Ve Beyaz Show başlıyor! İşte yayın tarihi...
  Ve Beyaz Show başlıyor! İşte yayın tarihi...
 • Bircan İpek stüdyoyu bastı! Kocam beni aldattı!
  Bircan İpek stüdyoyu bastı! Kocam beni aldattı!
 • Ölüm döşeğindeki 59 yaşındaki şempanze eski dostunu tanıdı
  Ölüm döşeğindeki 59 yaşındaki şempanze eski dostunu tanıdı
VİDEO GALERİ
YUKARI