Bugun...
Bizi izleyin:Instagram’ı kasıp kavuran örgü moda

Tarih: 14-09-2017 12:07:00 + -


Makyaj modasının hızına yetişmek mümkün değil. Daha geçtiğimiz haftalarda moda olan dalgalı kaşları sindiremeden yeni bir akım çıktı bile. Örgü kaş adı verilen yeni moda kaşlara saç muamelesi yapmasıyla dikkat çekiyor. Yaratıcılığın sınırlarını zorladı ve kendi modasını yarattı


Instagram’ı kasıp kavuran örgü moda

17 yaşındaki makyaj sanatçısı Eros Gomez, dalgalı kaş modasına karşı duyduğu tepkiden yola çıkarak kendi akımını yarattı. Tabiri caizse, “Alın size moda!” diyerek tavrını ortaya koyan genç sanatçı, Instagram’da ortalığı kasıp kavuracak yeni bir akımın ilk kıvılcımını çaktı.
 

Örgü kaş modası Instagram’ı çılgına çevirdi

 

Genç makyaj sanatçısının gönderisinde belirttiği gibi şaka amaçlı olan bu makyaj sosyal medyanın en hızlı yayılan akımları arasına girdi. Eros Gomez’in örgü kaş gönderisi 170 binden fazla beğeni ve 7 binden fazla yorum aldı. Örgü kaşları denemekten çekinmeyen kullancılar binlerce beğeni yağdırmaya devam ediyorlar.
 

Makyaj sanatçısı azmiyle göz dolduruyor
 

Eros Gomez, kaşlarını örgü haline getirmek için yaklaşık 1 saat harcadığını ve çiğnenmiş sakızdan saç jölesine kadar birçok şeyle deneme yaptığını belirtmiş. Ancak kaşları örgü haline gelemeyecek kadar kısa olduğu için bütün denemeleri hüsranla sonuçlanmış. Gomez, çareyi teknolojiye sığınmakta bulmuş.
 

Örgü kaş stilini uygulayabilirsiniz ama…
 

Çiğnenmiş sakızdan saç jölesine kadar bütün alternatifleri deneyen Gomez en sonunda bilgisayarının başına oturmuş ve kaşlarını Photoshop programı kullanarak örgü haline getirmiş. Bolca yaratıcılık ve biraz teknolojiyle yaratılan bu yeni akım, Instagram’da yoğun ilgi görmesine rağmen maalesef günlük hayatta uygulanamıyor. Ama deneyenler yok değil.
 

Bir şaka ne kadar ciddiye alınabilirse, o kadar ciddiye alan blogger
 

Yeni akımın sadece Photoshop’la sınırlı kalmasını istemeyen ve Photoshop kullanmasını bilmeyen bir blogger saatlerce uğraştıktan sonra örgü kaşı gerçek hayata taşımayı başarmış. Bilgisayar konusundaki yetenekleri kısıtlı olan blogger, çektiği video ile takipçilerine örgü kaşa giden yolları adım adım göstermiş. Yani, deneyecek kadar cesaretiniz varsa, denememek için bir mazeretiniz kalmadı.
 

İş bilgisayara kalınca herkes yeteneğini konuşturdu
 

Photoshop deyip geçmemek lazım. En az gerçek makyaj kadar zahmetli olan bu uğraş sonucu ortaya harika görüntüler çıktı. Kimi kullanıcılar gökkuşağı renklerini denerken, kimileri de sade ancak göze çarpan modeller yarattı. Bir şaka olarak başlayan bu akım, makyaja gönül veren herkesin katılabildiği gelmiş geçmiş en eğlenceli akımlar arasında yerini aldı. Yoksa siz hala denemediniz mi?
Kaynak: mynetDİĞER Yaşam Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bursa'da kurtuluş coşkusu
  Bursa'da kurtuluş coşkusu
 • Bursaspor 3-0 T. M. Akhisarspor
  Bursaspor 3-0 T. M. Akhisarspor
 • Yerlisi de yabancısı da oraya akın etti
  Yerlisi de yabancısı da oraya akın etti
 • Bursa'da 30 Ağustos coşkusu
  Bursa'da 30 Ağustos coşkusu
 • Beşiktaş 2-1 Bursaspor
  Beşiktaş 2-1 Bursaspor
 • Bursaspor 3-2 Alanyaspor
  Bursaspor 3-2 Alanyaspor
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Başbakan Yıldırım: Bu yanlışta ısrar etmenin sonu hayır olmaz
  Başbakan Yıldırım: Bu yanlışta ısrar etmenin sonu hayır olmaz
 • 'Referandum tekrarlanmayacak biçimde iptal edilmelidir'
  'Referandum tekrarlanmayacak biçimde iptal edilmelidir'
 • Bursa Polisi'nden huzur operasyonu
  Bursa Polisi'nden huzur operasyonu
 • Yazıklar olsun! Mesleğin yüzkarası hemşireler
  Yazıklar olsun! Mesleğin yüzkarası hemşireler
 • Kamyonet ile motosiklet böyle çarpıştı
  Kamyonet ile motosiklet böyle çarpıştı
 • Metro istasyonunda kedi kurtarma operasyonu
  Metro istasyonunda kedi kurtarma operasyonu
VİDEO GALERİ
YUKARI