Bugun...
Bizi izleyin:CHP'nin büyükşehir adayı 'evet' diyor

Tarih: 14-04-2017 16:13:00 + -


Son yerel seçimlerde CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Necati Şahin, referandumda vicdan borcu olarak "evet" diyeceğini açıkladı.


CHP'nin büyükşehir adayı 'evet' diyor

Cumalıkızık Mahallesi'nde Yıldırımlı gençlerin oluşturduğu Bursa Platformu'nu ziyaret eden Necati Şahin, vicdani borcu olarak "evet" diyeceğini söyledi.

Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Şahin, “40 yılını Bursa’da geçirmiş, onlarca meslek odalarında ve vakıflarda görev yapmış, bir yerlere aday olmuş, halkın güvenini almış kişi olarak buradayım. Burada bir siyasi parti seçimi olmuyor. Burada olan hadise, her vatandaşın ciddi bir şekilde ilgilenmesi gerektiği referandumdur. Ama yakışıksız bir şekilde bu referandumun da sabote edildiğini görüyoruz. Hayır diyenler de evet diyenler de bu memleketin vatandaşıdır. Onların hiç biri verdiği oydan dolayı pişman olmamalıdır. Seçilmişlerin yıpratılması gerçekten güzel bir davranış değil. Cumhurbaşkanının, başbakanın mutlak suretle itibarının korunması gerekiyor. Bütün siyasi partilerin itibarların korunması gerekiyor. Siyasi partiler bir amaç değil, araçtır. Bu referandumda milletin sağduyusunu baktım. Sokak ne diyor? Kadınlarımız ne diyor? Hepsinin evet dediğini gördüm. Biz onlara güvenmeliyiz. Eğer bir seçime girdiğiniz zaman vatandaşın tercihine saygı göstermek durumundayız. Vatandaş eğer size oy vermiyorsa, vatandaşı suçlayamazsınız. Bende de eksiklik var diye kendinize bakmanız gerekiyor. Eksiğinizi tamamlamaya çalışacaksınız. Bu bağlamda ben de özellikle hiçbir siyasi gayesi olmayarak, belki tansiyonu düşürmek için, belki bir farkındalık oluşturmak için onlar gibi düşünerek evet diyeceğim” dedi.

Referandumdan sonra değişimin önündeki engellerin kalkacağını ifade eden Şahin, “Statükoya ve patinaj yapmaya son verilecektir. Türkiye bürokratik olarak daha da rahatlayacaktır. Bunun ülkemiz yararına olduğunu düşünmeliyiz. Türkiye zor bir dönemeçten geçiyor. Bizim görevimiz birbirimizi gırtlaklamak değil, birbirimize yardımcı olmaktır. Yumuşak doku diye bir tabir var. Evinden işine giden ve siyasi fikrini belli etmeyen kesim. Onlar en doğruları düşünüyor. Şu andaki yumuşak doku istikrar istiyor. Yumuşak doku Türkiye’ye güzellikler verilmesi için evet diyor” diye konuştu.

Geçmiş dönemde belediye başkanı adaylığında hiçbir zaman karşısındaki partiyi kötülemediğini belirten Şahin, “Sadece yapacağımızı ve en iyisinin nasıl yapılacağını söyledik. Biz yarıştığımız kişileri arkadaşlarımız olarak gördük. Biz hiçbir zaman koltuk kapma sevdasında olmadık. Şu anda da Türkiye için bu siyasi gündemlerden kopup ekonomiye ve üretime yönelmemiz gerekiyor. Benim hiçbir siyasi kaygım yok. Bana daha önce oy verenlere minnettarım. Bugünkü yaptığım bu açıklama da vicdani borcumdu. Ülkemizin geleceği için buraya katkı koymak gerekiyor. Bu referandumda evet oyu ile çalışma yapanlar ülkeyi daha ileri götürmek için getirmişlerdir. Hayır oyu verenler ise tereddütlerini ortaya koymuşlardır. Hiç kimsede kötü niyet aramamak gerekiyor. Sonucuna evet demek lazımdır. Siyasi platformlar değişebilir. Ama Türkiye’nin istikrarı değişmemelidir. Muhalefet iktidar bir araya gelmelidir" dedi.
Kaynak: İHADİĞER Bursa Haberleri Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • İznik küllerinden yeniden doğuyor
  İznik küllerinden yeniden doğuyor
 • Bursa’da demokrasi nöbeti
  Bursa’da demokrasi nöbeti
 • Bursaspor’un yeni sezon formaları görücüye çıktı
  Bursaspor’un yeni sezon formaları görücüye çıktı
 • Efsane haline gelmiş komik tweetler
  Efsane haline gelmiş komik tweetler
 • Tarihi camilerde mahyalı 15 Temmuz mesajı
  Tarihi camilerde mahyalı 15 Temmuz mesajı
 • Maltepe'de Adalet Mitingi
  Maltepe'de Adalet Mitingi
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Otomobil yağmur suyu kanalına düştü
  Otomobil yağmur suyu kanalına düştü
 • Kayıp Katarlı çocuk bulundu
  Kayıp Katarlı çocuk bulundu
 • Samanlı'ya 15 liselik kampus ve devlet hastanesi geliyor
  Samanlı'ya 15 liselik kampus ve devlet hastanesi geliyor
 • 28 yıl süren dava sonunda köy konağı yıkıldı
   28 yıl süren dava sonunda köy konağı yıkıldı
 • Yıldırım: Milletin adamı olursanız, ne olursa olsun hiçbir şey olmaz
  Yıldırım: Milletin adamı olursanız, ne olursa olsun hiçbir şey olmaz
 • Anne kedi, yavrusu kurtarılırken başından ayrılmadı
  Anne kedi, yavrusu kurtarılırken başından ayrılmadı
VİDEO GALERİ
YUKARI