Bugun...
Bizi izleyin:Cadde 224'te anahtarlar teslim edildi

Tarih: 18-06-2017 04:00:00 + -


Bursa'da kentsel dönüşüm çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Fatih Sultan Mehmet (FSM) Bulvarı üzerinde iki site birleştirilerek yapılan Cadde 224'te inşaat bitti ve konut sahipleri anahtarları ve tapularını törenle teslim aldı.


Cadde 224'te anahtarlar teslim edildi

ASLIHAN AYDIN

Caramell Cake'de gerçekleştirilen tören öncesi konuşan Nilüfer Proje Tasarım firma ortaklarından Mustafa Altın, kentsel dönüşümü ilk başlatan firmalardan biri olduklarını söyledi.

Bulvar 224'ü tamamladıktan sonra Cadde 224'ün planlamasının yapıldığını anlatan Altın, “1,5 yılda daireleri yapıp, zamanında site sakinlerine teslim ettik. Mevcut bölgede 2 ayrı site vardı. 32 dairelik Çesa Sitesi ve 18 dairelik tek bloklu Akkent Sitesi'ni birleştirerek tek siteye dönüştürdük. 8 konutu azaltarak, toplamda 42 konut ve altında yaklaşık 12 dairelik dükkan oluşturduk” dedi. Altın, projeyi 0.50 emsal artışı olmadan yaptıklarına dikkat çekti. Kentsel dönüşüm yapılırken otopark sorunlarının da çözülmesi gerektiğine işaret eden Altın, “Biz çift katlı toplam 250 araçlık otopark planladık. Her daireye 2 otopark alanı düşüyor. Geri kalan dükkanlara ayrıldı. Yeni projelerde de mutlaka otopark konusu ele alınmalı” diye konuştu.

TERAS YEŞİLLENDİRİLDİ

Dükkanların üstündeki terası peyzaj çalışması ile yeşillendirdiklerini kaydeden Altın, dükkanların da nitelikli olduğunu ifade etti. Altın, “Daha geniş alanda, yüksek tavanda dükkanlar kazandırdık. FSM geleceği olan bir cadde, ancak 2-3 yılı daha var. Ölmeyecek, canlılığını kaybetmeyecek bir nokta” dedi. Bulvarın yeniden planlanmasının geleceğini belirleyeceğini dile getiren Altın, depreme dayanıksız binaları dönüştürerek, sağlıklı binalar haline getirdiklerini bildirdi.

ZAMANINDA DOĞRU YAPILMADI

Şehirlerin planlaması ile ilgili eleştirilerde bulunan Altın, “Gecekondulaşmanın ötesinde ruhsatlı binaların bile bu kadar çürük olması 25-30 yıl önce bu işin doğru yapılmadığını gösteriyor. O günkü teknoloji ile yapıldı ama bu kadar da çürük olması dikkat çekiyor” ifadelerini kullandı.

YENİ PROJELER DEVAM EDİYOR

Nilüfer Proje Tasarım olarak yeni projelerinden söz eden Mustafa Altın, FSM Bulvarı üzerindeki Soysal Kent Sitesi'nde yaklaşık 6 ay önce inşaata başladıklarını söyledi. Projeyi Plaza 224 olarak isimlendirdiklerini anlatan Altın, “Parselin hem İzmir Yolu'na hem Acıbadem Hastanesi'ne yakın olması nedeniyle yarısını konut yarısını da iş merkezi olarak dönüştürüyoruz. Bu bölgede işyerine ayrı bir yer yoktu ve ihtiyaç vardı. Şu an işyerleri ilgi görüyor” dedi.


DİĞER Ekonomi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Suriye'deki mülteci kampında doğdu şimdi Hollywood yıldızı
  Suriye'deki mülteci kampında doğdu şimdi Hollywood yıldızı
 • Türkiye'de ilk insansı robot fabrikası üretime başladı
  Türkiye'de ilk insansı robot fabrikası üretime başladı
 • 18`inde kraliçe oldu
  18`inde kraliçe oldu
 • Bursalı şehide son görev
  Bursalı şehide son görev
 • Bursa'da kurtuluş coşkusu
  Bursa'da kurtuluş coşkusu
 • Bursaspor 3-0 T. M. Akhisarspor
  Bursaspor 3-0 T. M. Akhisarspor
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Aslanla alay etmek, Nagihan'a pahalıya patladı
  Aslanla alay etmek, Nagihan'a pahalıya patladı
 • Aslanla alay etmek, Nagihan'a pahalıya patladı
  Aslanla alay etmek, Nagihan'a pahalıya patladı
 • Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe'den açıklama!
  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe'den açıklama!
 • Ve Beyaz Show başlıyor! İşte yayın tarihi...
  Ve Beyaz Show başlıyor! İşte yayın tarihi...
 • Bircan İpek stüdyoyu bastı! Kocam beni aldattı!
  Bircan İpek stüdyoyu bastı! Kocam beni aldattı!
 • Ölüm döşeğindeki 59 yaşındaki şempanze eski dostunu tanıdı
  Ölüm döşeğindeki 59 yaşındaki şempanze eski dostunu tanıdı
VİDEO GALERİ
YUKARI